čec20

Jak (ne)ušetřit bez realitky

Kategorie // Blog

Bylo nebylo…

V zemi, kde realitní makléři neměli zrovna na růžích ustláno, se v jedné chytré hlavě zrodil nápad, kterak obejít všechny ty makléřské šizuňky, kteří pracují nepřehledně, není na ně žádný bič a ještě si dovolí tahat z lidí nekřesťanské peníze. Řešení je přece nasnadě – pojďme prodávat bez realitek, bez provize, na férovku přímo od majitelů! Napakují se jen ti, kterých se to bezprostředně týká, proč strkat peníze někomu, kdo si je vůbec nezaslouží?

I stalo se. Občas to vyšlo, občas ne, většinou docházelo k více či méně kuriózním případům, za všechny snad jeden skutečně povedený: pan XY objevil v nabídce nemovitostí nabízených bez asistence RK byt, který se mu velmi líbil. Vše se zdálo býti ideální – velikost bytu, cena, lokalita, podmínky prodeje, majitel dle všeho seriózní….. Pan XY nelenil a po absolvování několika prohlídek měl jasno – byt beru!

Zhruba od tohoto okamžiku se však dosavadní pohádka změnila v horor. Nehledě na dohodnutou cenu se původní majitel začal překvapivě dožadovat ceny vyšší, oháněje se jakýmisi urgentními bankovními závazky (v době sjednávání prodeje s panem XY zřejmě trpěl momentálním výpadkem paměti). Své požadavky doprovázel výhružkou, že nedostojí-li těmto závazkům, nebude možné byt prodat, leč po určitou dobu pouze pronajímat a prodej se uskuteční teprve po uplynutí této doby (což se panu XY pochopitelně nelíbilo). Nový směr, jaký události nabraly, v něm ale bohužel nevyvolal takový stupeň nelibosti, který by ho přinutil vzít nohy na ramena a poohlédnout se po jiné nemovitosti. Byt hledal dlouho a na lepší nabídku nenarazil. V případě vysněného hnízdečka jistě stojí za to „pustit chlup“... Poté, co tedy „pustil chlup“ (a ne jeden), nic už nebránilo realizaci prodeje. Pan XY se velmi těšil. Co na tom, že v mezičase bylo nutno zdolat novou, dosti zásadní překážku, která vyvstala ze strany další instituce, a sice katastru nemovitostí – problémy jsou přece od toho, aby se řešily! (Řešilo se toho hodně…).

Nicméně jak po každém dešti vysvitne slunce, tak i v našem případě nastal den D – toužebně očekávané předání bytu. Důvtipného čtenáře jistě nepřekvapí, že v hororovém duchu pokračujeme i nadále. Ač se byt nabízel včetně spotřebičů, místa, na kterých se během prohlídek nacházela lednička, myčka nádobí, mikrovlnná trouba, sporák atd., najednou zela prázdnotou. „Vy jste to chtěli i se spotřebiči?!?!?!?!?!?“ Co dodat…… Kdyby se poměřovala tloušťka hroší kůže, původní majitel předmětného bytu by jistě stanul na stupni vítězů – aby svůj obchod „na férovku“ dotáhl do konce, poté, co si od nového (značně zdeptaného a zdaleka ne tak natěšeného) majitele nechat podepsat protokol o předání bytu (s aktuálními stavy měřidel), nechal tato při odhlášení rovnou demontovat…

Ještě pořád si myslíte, že „bez realitky ušetříte“? ;-)

P.S. Přesnou kalkulaci chlupů, které byl nový majitel nucen při plnění svého bezrealitkového snu pustit, rádi na požádání sdělíme.

 

 

 

VIDEO Z NEMOVITOSTI   Ve vyhlédavané lokalitě u přehrady v Brně Bystrci Vám navízíme...
Prodej velmi hezkého a prostorného bytu o dispozici 2+kk na ulici Bezručova, Brno - Staré...
Nabízíme exkluzivně k prodeji pěkný pozemek - zahradu v Kanicích, okr. Brno-venkov, cca...
Prodej stavebního pozemku s platným územním rozhodnutím na stavbu dvoupodlažního...
Graflunds
Realitní kancelář Graflunds nabízí